Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Miastko
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ochrona powietrza

W związku z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Miastko jakością warunków ich życia w tym jakością stanu powietrza uprzejmie informuję, że zasady ochrony powietrza atmosferycznego oraz warunki wprowadzania substancji zanieczyszczających do powietrza określa ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska.         

          Instrumentami zarządzania jakością powietrza atmosferycznego są, między innymi, pozwolenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza, w których organ ochrony środowiska określa ilości i rodzaje substancji dopuszczonych do wprowadzania do powietrza, zgłoszenia instalacji nie wymagających pozwolenia oraz Program Ochrony Powietrza.

          Na stan jakości powietrza w Gminie Miastko mają wpływ warunki klimatyczne, oraz emisje komunalne, komunikacyjne i przemysłowe. Osiąganie  wymaganych standardów jakości powietrza jest jednym z priorytetów władz Gminy Miastko.

          Ocena jakości powietrza i obserwacja zachodzących w nim zmian prowadzona jest przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w ramach państwowego monitoringu. Wyniki pomiarów ze stacji pomiarowych w województwie pomorskim zamieszczane są na stronach www.gdansk.wios.gov.pl oraz www.powietrze.gios.gov.pl . Na stronach tych dostępne są również do pobrania aplikacje o stanie powietrza atmosferycznego.  

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marcin Woszczak 13-02-2017 14:33:06
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Joanna Gocoł 13-02-2017
Ostatnia aktualizacja: Joanna Gocoł 16-02-2017 11:53:42